Atrakcje dla dzieci

Pobierowo z założenia promowane jest jako nadmorski kurort rodzinny. Jest tutaj wiele atrakcji skierowanych do rodzin z dziećmi i bezpośrednio do najmłodszych wczasowiczów.

Praktycznie na każdym kroku napotkać można na stacjonarne i dmuchane place zabaw. Najbardziej oblężony to ten w centrum miasteczka położony u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Moniuszki. Plac zabaw jest ogrodzony a wokół niego można usiąść na ławeczce podczas zabawy dzieci.

Idąc dalej w kierunku wschodnim napotkamy na mini wesołe miasteczko złożone z dmuchanych atrakcji. Również można tam usiąść, zjeść lody i wypuścić dzieci do szaleńczej zabawy.

Również na plaży w Pobierowie na dzieciaki czeka moc atrakcji. Związane są one z Akademią Słońca słynnym projektem zapoczątkowanym właśnie w Pobierowie, skierowanym oprócz dzieci również do dorosłych, wypoczywających na plaży i chcących się trochę poruszać lub dokształcić z zasad zdrowego wypoczynku, bezpiecznego korzystania z kąpielisk nadmorskich czy z udzielania pierwszej pomocy. Dla dzieci organizowane są liczne zabawy i konkursy oraz gry na świeżym powietrzu. Funkcjonuje mini przedszkole w którym można zostawić dziecko pod fachową opieką, a samemu pójść na przykład popływać w morzu.

Na dzieci oraz na dorosłych w Pobierowie czekają liczne atrakcje kulinarne a przede wszystkim słodkości serwowane na otwartym powietrzu, pod parasolem czy w cukierniach. Na pierwszym miejscu wakacyjnej oferty znajdują się oczywiście lody i gofry. Można również skusić się na watę cukrową, pączki, ciastka, napoje chłodzące i wiele innych rzeczy których warto spróbować.

W mniej słoneczne dni, ale nie tylko, można skorzystać z kursujących po Pobierowie otwartych autobusików oferujących przejażdżki po kurorcie. To wielka frajda dla mniejszych dzieci. Starsi powinni zainteresować się aktywnym wypoczynkiem i wypożyczyć gokart lub rower w celu spalenia kalorii jakie codziennie w Pobierowie dostarczając wspomniane wcześniej lody i gofry.

Dla dzieci zawsze wielką atrakcją są również wszelkiego rodzaju sklepiki z zabawkami i pamiątkami, których w Pobierowie nie brakuje. Takich punktów handlowych w Pobierowie jest tak dużo, że dla niektórych ich nadmiar może być również problemem gdyż ich pociechy mają okazję co krok nakłaniać do zakupów. Ponadto duża popularnością cieszą się również salony gier oraz stanowiska do hitu ostatnich lat na Pomorzu czyli do gry w Cymbergaja.

Leave a Reply